Супер брендови

 • portokal

  Цевитана е инстант прашок за подготовка на освежителен витамински напиток со 9 витамини (А, Б-комплекс, Ц и Д).Три до четири чаши Цевитана портокал, подготвени брзо и едноставно, се сигурен начин за з...

  повеќе
 • vitanez

  Витанез Екстра мајонезот е деликатесен производ со врвен квалитет. Се произведува од најквалитетни, внимателно одбрани, домашни сировини, како што се рафинираното сончогледово масло, жолчки и специјал...

  повеќе
 • stobi-flips

  Стоби Флипс е производ со врвен квалитет, создаден преку совршен спој на пченкарен гриз, со прелив од мелена кикирика, сончогледово масло, сол и многу љубов.Впечатливиот вкус ги прави Стоби Флипс идеа...

  повеќе

Новости

Витаминка прослави 60 години

Со повеќе од 600 вработени и нивните семејства Витаминка го прослави 60-годишното успешно работење на македонскиот пазар. повеќе >>

Хуманитарна акција по повод Рамазан

По повод месецот на големиот муслимански празник Рамазан – Mесецот на постот, Витаминка донираше 100 пакети со прехранбени продукти. повеќе >>

Започна Bubble football еуфоријатa!

Во незаборавна адреналинска забава се одржа Bubble football турнирот на Витаминка што викендов се играше во Градскиот парк во Скопје, каде учество земаа 22 екипи. повеќе >>

Забава со Стоби Флипс и Цевитана

Викендов на игралиштето на ФФМ во Ново Лисиче, Скопје се одржа несекојдневен настан за деца во организација на Коузон, а поддржан од „Витаминка“. повеќе >>

Е-билтен