БОНИТАС ЧИЛИ ХОТ ТАКО

Бонитас чили хот тако е најновиот производ од брендот на Бонитас. Чипс на база на пелети од компир со вкус на тако со луто чили пиперче.
 
Без конзерванси и вештачки бои, со намалена содржина на масти и со сончогледово масло, сигурно ќе ги освои срцата на вистинските љубители на чипсот кои уживаат да грицкаат во сите прилики.
  • Состав
    Компиров ориз, природен компиров скроб, сончогледово масло, сол, природна боја: куркума, зачинска мешавина (сол, малтодекстрин, шеќер, пченкарен скроб, засилувачи на вкус: мононатриум глутаминат и динатриум 5' рибонуклеотид, лута пиперка во прав, кромид во прав, зачини, сурутка во прав, боја: екстракт од црвена пиперка, средство против згрудување: силициум диоксид, регулатор на киселост: лимонска киселина, ароми). Производот содржи млечни состојки и целер. Може да содржи траги на глутен.