Бонитас со вкус на пилешко

Интересните 3D форми и одличниот вкус ги прават Бонитас со вкус на пилешко неодоливи за сите возрасти. Месечините, ѕвездите и кругчињата со вкус на пилешко се одличен избор без разлика дали се работи за куса прошетка или забава со вашите пријатели. 
 • Состав
  Компиров скроб, дехидриран компир, оризово брашно, пченично брашно, сончогледово масло, сол, растителен екстракт од пиперка, куркума арома на пилешко: (лактоза, пченично брашно, сол, шеќер, кромид, малтодекстрин од компир, зачини, калиум фосфат, силициум диоксид, екстракт од пиперка, лимонска киселина). Производот содржи пченично брашно (глутен) и лактоза.
 • Хранлива вредност
  За 100 гр
   
  Енергија  - 2056 kJ/490 kcal
  Протеини - 3,5 гр
  Вкупно јаглехидрати - 63 гр 
  Шеќер - 0,6 гр
  Маснотии - 29 гр
  Растителни влакна - 1,9 гр
  Содиум - 1,3 гр
   
  За 30 гр
   
  Енергија  - 617 kJ/147 kcal
  Протеини - 1,1 гр
  Вкупно јаглехидрати - 17 гр 
  Шеќер - 0,2 гр
  Маснотии - 8,7 гр
  Растителни влакна - 0,6 гр
  Содиум - 0,4 гр