Бонитас со вкус на пиперка

Бонитас со вкус на пиперка со својот пикантен вкус носи свежина во светот на чипсовите. Интересната форма и вкусот на пиперка ги прави неизоставен дел од секоја забава, но и одлична ужинка. 
 • Состав
  Пченкарен скроб, пченкарно брашно, сончогледово масло, сол, арома на пиперка (сол, пченично брашно, засилувачи на вкус: натриум глутаминат, динатриум инозинат, динатриум гуанилат, зачини:(пиперка, кромид, лук. чили, црн бибер, мајчина душица, оригано), декстроза, хидрогенизирани растителни масти, ароми, зачиниски смеси, лимонска киселина, силициум диоксид, екстракт од црвена пиперка). Производот содржи пченично брашно (глутен).
 • Хранлива вредност
  За 100 гр
   
  Енергија  - 2226 kJ/668 kcal
  Протеини - 5,4 гр
  Вкупно јаглехидрати - 63 гр 
  Шеќер - 0,9 гр
  Маснотии - 28,8 гр
  Растителни влакна - 2,3 гр
  Содиум - 1,3 гр
   
  За 30 гр
   
  Енергија  - 668 kJ/159 kcal
  Протеини - 1,6 гр
  Вкупно јаглехидрати - 19 гр 
  Шеќер - 0,3 гр
  Маснотии - 8,6 гр
  Растителни влакна - 0,7 гр
  Содиум - 0,4 гр