Чоколадно драже - Аронија

Чоколадно драже со јадро од аронија кое има префинет вкус за деца и возрасни кои знаат да уживаат. Овие благи десерти се произведуваат од првокласна аронија прелиена со темно чоколадо од избрани и рафинирани состојки. 
  • Состав
    Чоколадо 68% (шеќер, какао путер, какао во прав, емулгатор: соја лецитин, средство за глазирање: шелак и гума арабика, арома). Чоколадото содржи какао делови мин.50%. Јадро: аронија 32%. Можни се траги на лешници, кикиритки и други јаткасти овошја.