Стоби Флипс - со вкус на сирење

 

Стоби Флипс со вкус на сирење е производ со врвен квалитет, создаден како спој на впечатливиот оригинален вкус на Стоби Флипс, зачинет со неодолив вкус на најдоброто сирење. 
 
Посебната арома на сирење и уникатниот вкус, ги прават Стоби Флипс со вкус на сирење идеални за сите генерации - од оние најмалите кои се во постојана потрага по нови вкусови, па сѐ до оние кои го обожуваат вкусот на традицијата, вкусот со кој израснале.

 

  • Состав
    Првокласен пченкарен гриз, печена мелена кикирика, сончогледово масло, сол и други додатоци
  • Хранлива вредност
    Изобилството со витаминот Б-комплекс го прави Стоби Флипс погоден за консумирање во секоја прилика и во секој дел од денот.